صفحه اصلی > شركت های همكار > كارخانه فرانیرو صنعت پیشرو

كارخانه فرانیرو صنعت پیشرو

كارخانه فرانیرو صنعت پیشرو در سال 1384 با هدف ساخت تابلوهای برق پروژه های پست های فشار قوی در قالب یك شركت مستقل تاسیس گردید.
از آنجا كه تابلو های یك پست فشارقوی و یا هر مجتمع صنعتی به لحاظ فنی و سهم قیمت آنها نسبت به قیمت كل پروژه جایگاه بالنسبه مهمی داشته و به تبع آن رعایت اصول و معیارهای مهندسی و برنامه زمانبندی برای ساخت و تحویل آنها اولویت ویژه ای دارد و از طرفی چون بنا به تجارب موجود احاله ساخت این بخش از تجهیزات یك پست فشارقوی و یا مجتمع صنعتی به خارج از مجموعه تحت مدیریت معمولا ‌مشكلات عدیده ای را به دنبال داشته و غالبا تحقق اهداف پروژه را چه به لحاظ رعایت زمانبندی و چه از جهت تامین نقطه نظرات فنی و كیفی به مخاطره می اندازد علی هذا شركت مهندسی فرانیرو درجهت اجتناب از مواجهه با مشكلات فوق الذكر با پیش بینی و فراهم آوردن زیرساخت‌های مناسب در همه ابعاد چه به لحاظ امكانات فنی و چه از نظر نیروی انسانی مجرب و برخوردار از سوابق كافی در امر تابلوسازی و تمهید پشتیبانی مهندسی و بازرگانی توانمند، ‌شرایط را برای طراحی و ساخت تابلو با استانداردهای وزارت نیرو فراهم نمود.

قابل ذكر است كه تمام مراحل طراحی و مهندسی و اجرایی و تست و آزمون توسط شركت فرانیرو صنعت پیشرو انجام میشود و هیچ موردی به صورت outsource به بیرون از مجموعه ارجاع نمی گردد.

كارخانه فرانیرو صنعت پیشرو در شهرك صنعتی عباس آباد در زمینی به مساحت 2300 متر مربع با زیربنایی در حدود 2000 متر مربع فعالیت خود را شروع كرد و در جهت توسعه كمی و كیفی با افزایش زیربنا به 3300 متر مربع و استفاده از یك فضای كارگاهی به صورت استیجاری به مساحت 1200 مترمربع و بهره گیری از تجهیزات مناسب و به كارگیری تعداد 50 نفر نیروی انسانی در تخصص های مورد نیاز در حال حاضر شرایط قابل قبولی را برای تولید تابلوهای برق منطبق با استانداردها و معیارهای فنی صنعت برق حائز گردیده است.

همانگونه كه قبلاً‌ ذكر شد كلیه فعالیت ها و فرایند های ساخت تابلو اعم از مهندسی و اجرایی توسط این شركت انجام میگیرد در وضعیت موجود فعالیت های طراحی و مهندسی در تهران و فعالیت های اجرایی كه شامل كارهای آهنگری، ‌شستشو، ‌فسفاته كاری و رنگ، ‌مونتاژ تجهیزات و سیمكشی و تست ها و كنترل های حین كار و آزمون نهایی تحت یك نظام كنترل و تضمین كیفیت مناسب دركارخانه صورت می‌گیرد.

این شركت برای تولید تابلو های فشار ضعیف از نوع ثابت و تابلو های حفاظت و كنترل و كلیه interface های مربوطه از طرف توانیر واجد صلاحیت شناخته شده است.

بخش ها و واحد های مختلف شركت

 1. واحد مهندسی و طراحی، واحد بازرگانی، مدیر عامل
  محل استقرار: دفترمركزی( تهران)

 2. كارگاه ساخت اسكلت فلزی، شستشو، فسفاته كاری و رنگ آمیزی، مونتاژ تجهیزات و سیستم كشی

 3. واحدهای كنترل كیفیت و آزمایشگاه های مربوطه، انبار، حساب داری،‌ واحد بازاریابی و مناقصات، مدیریت كارخانه
  محل استقرار:كارخانه

فعالیت های اصلی

 1. ساخت تابلو های برقی
 2. ساخت اسكلت فلزی و بدنه تابلو برای تابلوهای مختلف (مبتنی بر طرح ریتال )

محصولات شركت فرانیرو صنعت پیشرو عبارتند از :

 1. تابلوهای LVAC از نوع ثابت برای كاربردهای عمومی شامل مجتمع های ساختمانی، كارخانجات و غیره
 2. تابلوهای LVAC و LVDC از نوع ثابت برای استفاده در پست های فشار قوی و BOP نیروگاههای برق
 3. تابلوهای حفاظت (از نوع سوئینگ) و كنترل و سایر تابلوهای تشكیل دهنده مجموعه تابلوهای پست های فشار قوی شامل : (‌تابلوهای SCADA، AVR، PLC، OLP، CVT، CT ) ثبات خطا و حوادث، INTERFACE، MARSHALING BOX، FUSE BOX
 4. سیستم های FAULT & EVENT Recorder
 5. انواع بدنه تابلو مبتنی بر طرح ریتال یا مطابق مشخصات مورد نظر مشتری، به صورت رنگ شده آماده برای انجام مراحل مونتاژ و وایرینگ

مشخصات فنی – تاییدیه ها

 1. استراكچر فولادی تابلوها مبتنی بر طرح ریتال با قفل و لولا و یرق آلات مربوطه
 2. ورق فولادی بدنه تابلو و فریم پایه از نوع روغنی به ضخامت 2 میلی متر
 3. ورق فولادی صفحه مونتاژ و صفحه گلند از نوع گالوانیزه با ضخامت 2/5 میلی متر
 4. شیشه سكوریت برای درب تابلو های سوئینگ
 5. درجه حفاظت IP 42 برای تابلوهای Indoor و IP 54 برای تابلوهای Outdoor بر طبق گواهی شركت آزمایشگاههای صنایع برق ایران (.E.P.I.L)
 6. گواهی كیفیت رنگ از پژوهشگاه نیرو مبتنی بر استانداردهای هشت گانه ASTM از جمله تست 1000 ساعت Salt Spray كه مبین رعایت استانداردهای لازم در مراحل شستشو، فسفاته كاری و رنگ می باشد.

گواهی نامه ها - تاییدیه ها

 • گواهی ISO 9001:2008
 • گواهی تست IP42 برای تابلوهای INDOOR و IP54 برای تابلوهای OUTDOOR مطابق با استاندارد IEC 60529 صادره از شركت آزمایشگاه های صنایع برق ایران (E.P.I.L)
 • تاییدیه رنگ تابلو توسط پژوهشگاه نیرو مبتنی بر استاندارد های D1186, B117, D2247, D3363, D522, D2794, D523 از مجموعه استانداردهای شستشو و فسفاته كاری و رنگ ASTM